PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atv Önerisi olan var mı?

daglari asan
18-04-2012, 20:48
Jeep'i sattım ama içindeki offroad isteği tabiki bitmiyor ve bitmicek gibi, bitmesin de zaten :)
Bir tane Atv alayım istiyorum..
10000 tl civarında bütçem var..
4*4 olması şart..
internette şöyle bir atv gordum.. çin malıymış.. sizce mantıklımı bana cok yakısıklı ve kalıtelı geldı, gorus ve onerılerınızı onemle rica edıyorum..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-motoran-motoran-300-4x4-su-sogutmali-bagimsiz-suspansiyon-atv-82291623/detay
simdiden cok tesekkurler..

Hakkı & Wrangler
18-04-2012, 21:19
çok güzel bi düşünce ama jeep in verdiği keyfi verebilirmi bide nekadar güvenli ben onu düşünüyorum :)

bayayhan
18-04-2012, 21:21
bombardier can-am işin sonudur en iyisidir ama biraz tuzlu , ondan sonrada polarisler gelir ,

alsedo
18-04-2012, 21:49
Abicim benden sana tavsiye motor veya atv isinde asla cin malina girme. Motosiklet isinde kendimce hatiri sayilir bir tecrubem vardir. 6 yilda 110.000 km ve cesitli markalari(cin markalari dahil) bizzat kullanip test ettim. Bu konuda sana tek onerecegim cin malina bulasma. Gerekirse 2-3 yasinda olsun ama kendini kanitlamis marka olsun. Arkadasin dedigi gibi bombardier bu iste cok iyidir. Ama ben olsam onun yerine polarisi tercih ederdim. Satis ve servis konusunda daha rahat edersin. Ayrica Atv lerde aksesuar onemli bir konudur. Polaris bu yonden Turkiyede iyi bir avantaja sahiptir. Cesit cesit aksesuar bulabilirsin.

Ayrica ikinci onerecegim konu ise motor gucunu alabildigin kadar buyuk al. Mumkunse 500cc altinda bir makine alma. Sonra cok pisman olursun. Tecrube ile sabittir. Yamahayi da goz ardi etme derim.

kll
18-04-2012, 22:22
bence bu tip araçları çin malı yada en azından ucuz çin malı almamak lazım.

bulut
19-04-2012, 09:59
bence hiç bulaşma

YGT RUBICON
19-04-2012, 15:59
polaris tavsiye ederim trafiğe çıkılacak bir şey istiyorsanız kaliteli,olmadı can-am...trafiğe çıkmayanlarda ise yamaha ve kawasakide çok güzel

mrcll
20-04-2012, 01:10
Jeep'i sattım ama içindeki offroad isteği tabiki bitmiyor ve bitmicek gibi, bitmesin de zaten :)
Bir tane Atv alayım istiyorum..
10000 tl civarında bütçem var..
4*4 olması şart..
internette şöyle bir atv gordum.. çin malıymış.. sizce mantıklımı bana cok yakısıklı ve kalıtelı geldı, gorus ve onerılerınızı onemle rica edıyorum..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-motoran-motoran-300-4x4-su-sogutmali-bagimsiz-suspansiyon-atv-82291623/detay
simdiden cok tesekkurler..

Ilk basta hayirli olsun :) Altan abiye de sonuna kadar katiliyorum 8-9 yasimdan beri motosiklet kullanan biri olarak ilk basta ne istedigine hangi amacla kullanicagina karar vermelisin!!( burda ilk ayrim plakali plakasiz olmak uzere baslar ve surus detayina kadar ilerler.. ama kesinlikle cin malindan uzak dur) motocross(mx) tarzinda surus yapmak istiyorsanda 2 zamanli motorlara yonelirsin ki bunlarda atv icin 350 400 cc lik yamaha ve kawasakilerdir (coguna plaka vermiyorlar) .Hayir! ben sakin sakin doga da turlamak ve zorlu bi etapta da kendimi denemek istiyorum dersende(motorsiklet icin ENDURO diyorlar ama off-road) yine altan abinin soyledigi gibi yuksek cc dolayisiyla fazla tork ve beygire ihtiyac duyarsin burda da ayirt edici faktorlerin basinda duzgun sanzimana sahip araclar gelir... ornegin kymco guney kore mali bi arac fakat fiyat/performans ve baslangic acisindan tatmin edicidir ve ilerde tecrubelerin dogrultusunda devam ettirirsin

alsedo
20-04-2012, 12:05
Ilk basta hayirli olsun :) Altan abiye de sonuna kadar katiliyorum 8-9 yasimdan beri motosiklet kullanan biri olarak ilk basta ne istedigine hangi amacla kullanicagina karar vermelisin!!( burda ilk ayrim plakali plakasiz olmak uzere baslar ve surus detayina kadar ilerler.. ama kesinlikle cin malindan uzak dur) motocross(mx) tarzinda surus yapmak istiyorsanda 2 zamanli motorlara yonelirsin ki bunlarda atv icin 350 400 cc lik yamaha ve kawasakilerdir (coguna plaka vermiyorlar) .Hayir! ben sakin sakin doga da turlamak ve zorlu bi etapta da kendimi denemek istiyorum dersende(motorsiklet icin ENDURO diyorlar ama off-road) yine altan abinin soyledigi gibi yuksek cc dolayisiyla fazla tork ve beygire ihtiyac duyarsin burda da ayirt edici faktorlerin basinda duzgun sanzimana sahip araclar gelir... ornegin kymco guney kore mali bi arac fakat fiyat/performans ve baslangic acisindan tatmin edicidir ve ilerde tecrubelerin dogrultusunda devam ettirirsin

Kymco alınabilir.. Eğer bütçe yukarıdaki markalara yetmiyorsa.. Sorunsuz bir makinedir.

muratoranli
20-04-2012, 12:34
Ben iki senedir ARCTİC CAT 700 cc kullanıyorum. Çok Memnunum. Yedek parça sıkıntı olmuyor. Çünki bir yerini kırmıyor. Aksesuarda çok çrşitli. Örneğin KIŞIN PALET takarak kullanıyoruz. Çok Memnunuz.

Bütçenizi biraz artırabilirseniz 400 cc civarında bir ATV sahibi olabilirsiniz. Sizinle bazı resimleri paylaşmak istiyorum.

Çin malı motor ve motorsikletleri B E D A V A V E R S E L E R D A H İ A L M A Y I N I Z .:)