PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HONDA CR-V hakkında

STP
09-01-2012, 00:03
sımdı sıze garıp gelıcek hatta haddı len olurmu ole sey ne ısın var manyakmısın dıyecegınız bısı soylıycem :D

sımdı uzun dusuncelerım sonucunda amacımın tam anlamıyla offroadmı yoksa bos zamanda ufak tefek cayırlık cımenlık ufak su gecıslerı arasında pıknık yapmakmı oldugunu ıyıce dusundum ve baktımkı ıkıncı secenek bana cok yatkın geldı, bende 2005 2006 model HONDA CRV almaya karar verdım ve bır tane buldum, bıldıgınız gıbı 2.0 150 hp lık makınesı var, lpg lı kulanacagım. get ıle 5 cm yukseltme kıtı var satılan(http://www.rocky-road.com/hondasus.html),235 75 15 mt lastıklı 8 ınch jant setı takmayı dusunuyorum. nette bır kac ornegını gordum.resımlerını eklıyorum. aracın orjınal et sı 40 cıvarında et 20 bır jant takıp bırazda dısarı cıkmasını saglayıp bırazda olsa toplu bır gorunum olmasını saglıycam. ama bu jant lastıgı sadece haftasonu gıdecegım zaman hemen dukkanda degısıp gıdıcem haftaıcı normal kullanımlarda standart lastık jantı kullanıcam.tavana guzel bı sepet dusunuyorum. sıze soracagım en onemlı sey bu araca uygun wınc varmı? uygulayan? su wınc uygulanır dıyen? bunu yapabılırmıyız? ıllakı olucaktır ama adam akıllı bırsey yapmak ıstıyorum

benım alacagım
http://img535.imageshack.us/img535/1849/crvu.jpg

bu bı eskı kasa olan
http://i1033.photobucket.com/albums/a415/oldhondadude/RD1/004.jpg
http://i1033.photobucket.com/albums/a415/oldhondadude/RD1/001.jpg

borayakin
09-01-2012, 00:07
ya sen Rally servıs alanında ne guzel ZJ falan dıyodun, kım zehırledı senı...nerden cıktı bu Honda...acıl vazgecmenı onerırım ;)

STP
09-01-2012, 00:12
abı ben aslen hondacıyımdır yaklasık 10 senedır bılfııl honda kullanıyordum takı gectıgımız aya kadar,yanı hondanın mekanıgı olsun motoru olsun elektrık sıstemı a sından zsıne herseyını cok cok ıyı bılırım. bozuldugunda tamır etmesı malıyetı benım ıcın cok kolay ve ucuz oluyor, pıknıklık arabam olsun ufak tefek dag bayır cıksın ufak sudan gecsın bana yeter dıye dusunuyorum suan.sonucta hondalar motor ve mekanık aksam olarak cok saglam dayanıklı araclar benım bahsettıgım sekılde sorunda yasamayacagımı dusunuyorum cunkı cok zor arazıye gırmeyecek arac, hemde modellı arac almak ıstedıgım.bu wınc ısını halledebılırmıyız onemlı olan o, gorsellık ıcın takıcam onuda sepetle bırlıkte sepete bı kac sıs farı vs dıye gıdecek :)

borayakin
09-01-2012, 00:16
abı ben aslen hondacıyımdır yaklasık 10 senedır bılfııl honda kullanıyordum takı gectıgımız aya kadar,yanı hondanın mekanıgı olsun motoru olsun elektrık sıstemı a sından zsıne herseyını cok cok ıyı bılırım. bozuldugunda tamır etmesı malıyetı benım ıcın cok kolay ve ucuz oluyor, pıknıklık arabam olsun ufak tefek dag bayır cıksın ufak sudan gecsın bana yeter dıye dusunuyorum suan.sonucta hondalar motor ve mekanık aksam olarak cok saglam dayanıklı araclar benım bahsettıgım sekılde sorunda yasamayacagımı dusunuyorum cunkı cok zor arazıye gırmeyecek arac, hemde modellı arac almak ıstedıgım.bu wınc ısını halledebılırmıyız onemlı olan o, gorsellık ıcın takıcam onuda sepetle bırlıkte sepete bı kac sıs farı vs dıye gıdecek :)

peki:)
yani vinç, sepet bunları ıyı arastırmak lazım...ben hıc kullanan gormedım bu araçları Off Road maksatlı...ama mutlaka vardır...bi bakmak lazım uzerınde calısmak lazım...şimididen kolay gelsın, guzel bırsey cıkar barı ortaya da belkı bırılerıne ornek olursun ;)

whiteagle
09-01-2012, 00:23
Avatarındaki araç sanırım Type-R ve avatarına bakarak diyorum hondacısın sanırım :)

CR-V düşündüğün tarzda kullanırken seni üzmeyeceğinden eminim. Hondanın 4x4 çeker sistemi farklıdır. Ağır şartları aracın fiziki kabiliyeti kurtarmıyor. Motor, şanjıman ve yürürünü anlatmama gerek dünya lideri :)

Tavsiyem araçla biraz oynama yapacaksanız 1. nesil 1996 - 2002 arası modellere bakın Arazi için oynamaya daha müsait ve daha sağlamdır.

STP
09-01-2012, 00:28
evet yazdıgım gıbı hondacıyım :) typerı satalı 1 ay oluyor, yakın zamanda evlenmıs olmamdan dolayıda artık aıleye donuk bır arac sahıbı olma pesındeyım :) bu yuzden yıne kendı markama baglı kalarak bırseyler yapmak ıstıyorum. evet dedıgınız gıbı 4 ceker sıstemı farklı aracı kanala felan dusurursek cıkamaz kalırız :) bu modeller ıcınde arastırdım ama malesef kılıt sıstemı bulunmuyor,tek taraf bosa geldıgınde otekı tarafta mefta oluyor ama zaten amacım soft pınık gezılerıyle sınırlı kalacagı ıcın sorun yasamayagımı dusunuyorum, sanırım aracı aldıktan sonra on tamponu sokup ıcerde wıncı monte edecek bır bosluk bulup bellı sase desteklerıyle oturtacak yer yapacagız . bu sekılde uygulayacagımızı dusunuyorum. sepettı sıs farıydı bunlar kolay sonucta.

sina
09-01-2012, 00:36
bahsettiğiniz şekilde uygulama yapılabilir tahminimce ama orada yeterli boşluk var mı önce onu araştırın derim, mümkünse sökülmüşünü görün :) vinçlerin bağlantı noktaları standart ölçüde bildiğim kadarıyla, o yüzden hangi model ve marka olduğu ebat açısından çok farketmez ama temelde aracın ağırlığının en az 1,5 katı çekme kapasiteli bir vinç seçmeniz avantaj sağlar.

bu arada dediğiniz amaçta sizi üzeceğini sanmam aracın, ön arka salıncak olduğu için de alt tarafa komple alüminyum koruma yaptırırsanız kanallarda kayarak kısmen ilerlersiniz ama tabii bir noktaya kadar :) ama zaten piknikte vs. öyle bir sorununuz olacağını sanmıyorum.

hem şehir içi hem de hafif arazi ve kar buz için AT tipi lastikle bence rahat edersiniz, iki takıma gerek kalmaz?

STP
09-01-2012, 00:39
bahsettiğiniz şekilde uygulama yapılabilir tahminimce ama orada yeterli boşluk var mı önce onu araştırın derim, mümkünse sökülmüşünü görün :) vinçlerin bağlantı noktaları standart ölçüde bildiğim kadarıyla, o yüzden hangi model ve marka olduğu ebat açısından çok farketmez ama temelde aracın ağırlığının en az 1,5 katı çekme kapasiteli bir vinç seçmeniz avantaj sağlar.

bu arada dediğiniz amaçta sizi üzeceğini sanmam aracın, ön arka salıncak olduğu için de alt tarafa komple alüminyum koruma yaptırırsanız kanallarda kayarak kısmen ilerlersiniz ama tabii bir noktaya kadar :) ama zaten piknikte vs. öyle bir sorununuz olacağını sanmıyorum.

hem şehir içi hem de hafif arazi ve kar buz için AT tipi lastikle bence rahat edersiniz, iki takıma gerek kalmaz?

dedıgınız gıbı on tamponu asagı alıp uygulanabılırlıgıne bakıcaz ama sanırımkı becerebılırız.alt kısıma alumınyum koruma yapmak zaten kolay uygulamalardan bırı olacaktır dıye dusunuyorum.

ıkı takım jant lstık bulundurmak sorun teskıl etmeyecek cunkı amacım bırazda goruntu olması,

bu jantlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-jeep-cherokee-z-xj-kj-15x8-0-5x114-3-et20-63235304/detay/

ve bu lastıkler benım ıstedıgımı bana verecek dıye dusunuyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-lastik-235-75r15-cooper-discoverer-stt-69109296/detay/

sina
09-01-2012, 00:42
Evet bu lastikler kurtarır sizi zaten ağır çamura ve offroada girişmeyeceğim diyorsunuz :)

Jantlar zaten zevk meselesi, benim beğendiğim bir tip sizin de gönderdiğiniz... Aramızde bir X-Trail var, bir de CRV olması değişiklik katar :)

STP
09-01-2012, 00:45
olumlu yorumlar aldıgıma sevındım :) bakalım degısık bır arac cıkacak ortaya kısmetse :) ben guzel bır gorunume sahıp olucak dıye dusunuyorum uygulamaya gecmeme az kaldı bakalım nasıl olucak :)

whiteagle
09-01-2012, 00:49
Type-R ı çok arayacaksın baştan söylüyeyim :) çevirdiği devirleri çok çok özlersin hele o sesi ah ah efkar bastı. :) Bende benzer ailevi durum ve bir kaza atlatma sonucu asvalta veda ettim. Kedimi etmek zorunda bıraktım desem daha doğru olur.

ikinci mesajınızı yeni okudum. Honda konsunda teknik bilgiyede sahip olduğuz için CRV den şaymayın derim. :)

Vinç takmayıda planladığınız için sizi yarı yolda bırakmaz. Motor atmosforik olduğundan yüksek devirde maxsimum HP ve Tork üretmesi arazide kullanımı zorlaştıracaktır.

STP
09-01-2012, 00:58
Type-R ı çok arayacaksın baştan söylüyeyim :) çevirdiği devirleri çok çok özlersin hele o sesi ah ah efkar bastı. :) Bende benzer ailevi durum ve bir kaza atlatma sonucu asvalta veda ettim. Kedimi etmek zorunda bıraktım desem daha doğru olur.

ikinci mesajınızı yeni okudum. Honda konsunda teknik bilgiyede sahip olduğuz için CRV den şaymayın derim. :)

Vinç takmayıda planladığınız için sizi yarı yolda bırakmaz. Motor atmosforik olduğundan yüksek devirde maxsimum HP ve Tork üretmesi arazide kullanımı zorlaştıracaktır.

bu ses aranmazmı :)
http://www.streetfire.net/video/stp-typer_2046376.htm

yuksek devır tork ve hp uretımı benım kullanacagım sartlarda sorun olmayacak sanırım, sımdılık boyle devam edeyımde bıraz rahata erdıgımde ek olarak bı kare kasa cheerokee alırım :) kacmaz :)

vosdost
09-01-2012, 01:04
Agır devır olmadan arazıde cok debraj yersınız.

STP
09-01-2012, 01:06
Agır devır olmadan arazıde cok debraj yersınız.

haklısın ama ben camura batacak sekılde arazıye gırmeyecegımkı :) mutlaka sızde zamanında bır pıknıge gıdıp cayır cımende bınek aracınızla dahı gezıntı yapmıssınızdır, sahsen ben cok yaptım bınek aracımla, bu sekılde bı aracla az daha eglencelısını yapıcaz kısacası :)

hatta kucuk bı ornek vıdeosuda buldum :)

http://www.youtube.com/watch?v=IVlPuDqQGGU

vosdost
09-01-2012, 01:13
haklısın ama ben camura batacak sekılde arazıye gırmeyecegımkı :) mutlaka sızde zamanında bır pıknıge gıdıp cayır cımende bınek aracınızla dahı gezıntı yapmıssınızdır, sahsen ben cok yaptım bınek aracımla, bu sekılde bı aracla az daha eglencelısını yapıcaz kısacası :)

hatta kucuk bı ornek vıdeosuda buldum :)

http://www.youtube.com/watch?v=IVlPuDqQGGU

Vırus bulastıysa pıknık gezılerı zamanla agırlasıyor, burdan cıkar mı? burdan gezer mı? derken yol uzayıp gıdıyor. :) :) Bence vırus bulasmıs :)

whiteagle
09-01-2012, 01:14
bu ses aranmazmı :)
http://www.streetfire.net/video/stp-typer_2046376.htm

yuksek devır tork ve hp uretımı benım kullanacagım sartlarda sorun olmayacak sanırım, sımdılık boyle devam edeyımde bıraz rahata erdıgımde ek olarak bı kare kasa cheerokee alırım :) kacmaz :)

Çıkan ses resmen konuşuyor :) mükemmel. Plotajınızda fena sayılmaz :):) Virajlarda çok kesmişsiniz. :)

Yeni CR-V niz hayırlı olsun. :) Vinç hiç problem değil her türlü uyar.
Yanlız aküyü değiştirmeniz gerekir. Hondaların standart 45 amper akülü olması vinç için sorun olabilir .

STP
09-01-2012, 01:21
Çıkan ses resmen konuşuyor :) mükemmel. Plotajınızda fena sayılmaz :):) Virajlarda çok kesmişsiniz. :)

Yeni CR-V niz hayırlı olsun. :) Vinç hiç problem değil her türlü uyar.
Yanlız aküyü değiştirmeniz gerekir. Hondaların standart 45 amper akülü olması vinç için sorun olabilir .

ızmır pıstıne ılk cıktıgım gundu tanımadan ılk bu kadar oldu :) sonrakılerde zaman gayet ıyılesmıstı :) yorum ıcın tesekkurler :)

bu arkadaslar CRV ye cok guvenmısler ama yınede kalmamıslar cok sasırdım :D
http://www.youtube.com/watch?v=_LyimRnoeBk&feature=related

atakir
09-01-2012, 08:13
Honda'nın uzmanlık alanı motordur, motor derken motorsikleti kastetmiyorum hangi tip araç olursa olsun onda bir motor vardır.
Yürür aksam, aktarma kaporta gibi konularda normal yol şartlarında yeterli kaliteyi sunar.
CRV akıllı bir 4X4 sistemi kullanır, normal şartlarda önden çekişlidir, ihtiyaç halinde elektronik olarak kendisi 4 çekere geçer, LOW ve kilit (LSD veya tam kilit) gibi özellikleri yoktur.
Kısacası Honda CRV karda kışta,hafif çukurlu yollarda daha rahat edilecek bir şehir aracıdır, asla bir cip değildir. Siz eğer bir şekilde cip istiyorsanız "Jeep" almalısınız.
Bir arazi aracının sadece dış görünüşünün şık olması yetmez, akis başları, amortisörleri, tüm alt takımının kemikli yani arazi şartlarına uygun olması ve hatta ağırlık dağılımının bile arazi şartlarına göre ayarlanmış olması gerekir.
Hafta sonları piknik yapmak isterseniz gidebileceğiniz basit toprak yollarda herhangi bir önden çekişli araba sizi istediğiniz yere götürür. Hatta yeni çıkan önden çekişli ama ESP nin programlanması sayesinde daha avantajlı çekiş sunmayı vaad eden adventure tipi araçlar sizi her şekilde idare eder. Honda CRV nin 2000 cc altı modeli yok diğer araçlarda 1300 cc ye kadarbulabilirsiniz, hem daha az ayakacaktır hem daha az vergi ödeyeceksiniz.
Bir diğer konu da 2000 CC 150 beygir ile 4000 cc 150 beygirin aynı şey olmadığıdır. ikisi de aynı güçte gözükür ama arazide en önemli şeylerden biri de aracın tork değeridir.
Saygılarımla
Yiğit

didi 08
09-01-2012, 10:02
Katılıyorum. Jeep, Jeep'tir gerisi teferruattır.
Ama şuda varki insan oğlunun azminden hiç birşey kurtulmaz.
CRV den arazi arazi aracı olmazmı. Olur ama sizi çok yıpratır.
Bence yapılmalı, belki umulandan daha iyi olur.

sina
09-01-2012, 10:48
Normalde yazın veya ilk baharda falan gezilere giderken genelde sağda solda binek araçlar görüyoruz; bence CRV ile bunlardan biraz daha ileriye gidilebilir çok rahat ve arada sırada yapılan atraksiyonlarda bir sorun çıkartmaz gibi geliyor bana. Ancak elbette arazi vitesi olmadığı veya hiç değilse tuşu bile olmadığı için beklenmedik yerleri geçememe tarzı bir sorun olabilir.

Aslında bu konuda Subaru tercih etmeniz daha mantıklı olabilir çekiş sisteminden dolayı. (aşağıya video linki koyuyorum)

Bir de zorlanma durumunda debriyaj yemesi durumunu düşünmemiştim ben tabii o konu hakkında çok bilgim yok...

http://www.youtube.com/watch?v=FOmZIu_y1js&list=LL7igYbPWpz7lHUT_Z5DBHaw&feature=mh_lolz

STP
09-01-2012, 12:23
Honda'nın uzmanlık alanı motordur, motor derken motorsikleti kastetmiyorum hangi tip araç olursa olsun onda bir motor vardır.
Yürür aksam, aktarma kaporta gibi konularda normal yol şartlarında yeterli kaliteyi sunar.
CRV akıllı bir 4X4 sistemi kullanır, normal şartlarda önden çekişlidir, ihtiyaç halinde elektronik olarak kendisi 4 çekere geçer, LOW ve kilit (LSD veya tam kilit) gibi özellikleri yoktur.
Kısacası Honda CRV karda kışta,hafif çukurlu yollarda daha rahat edilecek bir şehir aracıdır, asla bir cip değildir. Siz eğer bir şekilde cip istiyorsanız "Jeep" almalısınız.
Bir arazi aracının sadece dış görünüşünün şık olması yetmez, akis başları, amortisörleri, tüm alt takımının kemikli yani arazi şartlarına uygun olması ve hatta ağırlık dağılımının bile arazi şartlarına göre ayarlanmış olması gerekir.
Hafta sonları piknik yapmak isterseniz gidebileceğiniz basit toprak yollarda herhangi bir önden çekişli araba sizi istediğiniz yere götürür. Hatta yeni çıkan önden çekişli ama ESP nin programlanması sayesinde daha avantajlı çekiş sunmayı vaad eden adventure tipi araçlar sizi her şekilde idare eder. Honda CRV nin 2000 cc altı modeli yok diğer araçlarda 1300 cc ye kadarbulabilirsiniz, hem daha az ayakacaktır hem daha az vergi ödeyeceksiniz.
Bir diğer konu da 2000 CC 150 beygir ile 4000 cc 150 beygirin aynı şey olmadığıdır. ikisi de aynı güçte gözükür ama arazide en önemli şeylerden biri de aracın tork değeridir.
Saygılarımla
Yiğit

yorum ıcın tesekkur ederım :) bu dedıklerınızı hepsını zaten sıteyı takıp ettıgım ıcın zıyadesıyle bılıyorum ve zamanla okuyarak dahada ogrenıyorum :) suankı dusuncemde bana cok cok yetecek CRV ama madden bıraz rahata erdıgımde su dugunun etkısınden bı kurtulayım :D benım ıcınde yolun sonu dırek olarak jeep olacak kısmetse.onuda ekstra olarak alacagım zaten crv yıne duracak. aslında aklıma olan bır 4.0 cherokee var ama ıkıncı aracı kaldıracak durumda deılım suan :) kendımıde bılıyorum cherokee yı alınca bellı bır zaman evresınde ergun abının yaratık tarzında donusturecegım kesın cunkı modıfıye ve upgradeler anlamında bugune kadar ıkı aracıma toplamda 8 sene ıcınde yaklasık 140 bın lıra para harcadım,akıl ısı deıl ama zevk dıyerekten yapıyorsunuz bunu. ben sımdı bı crv yapayım ALLAH ın ıznıyle sonrasında saglam bı Jeep e donucez kısmetse CRV yıde hanıma bırakırız tamamen :)

STP
09-01-2012, 12:24
Vırus bulastıysa pıknık gezılerı zamanla agırlasıyor, burdan cıkar mı? burdan gezer mı? derken yol uzayıp gıdıyor. :) :) Bence vırus bulasmıs :)

kalırsak artık arazıdeyız.com yardım ekıbını cagırırız :D

STP
09-01-2012, 12:28
Katılıyorum. Jeep, Jeep'tir gerisi teferruattır.
Ama şuda varki insan oğlunun azminden hiç birşey kurtulmaz.
CRV den arazi arazi aracı olmazmı. Olur ama sizi çok yıpratır.
Bence yapılmalı, belki umulandan daha iyi olur.

destek ıcın tesekkur ederım :) yapıcaz bakalım ne olucak :)

STP
09-01-2012, 12:29
Normalde yazın veya ilk baharda falan gezilere giderken genelde sağda solda binek araçlar görüyoruz; bence CRV ile bunlardan biraz daha ileriye gidilebilir çok rahat ve arada sırada yapılan atraksiyonlarda bir sorun çıkartmaz gibi geliyor bana. Ancak elbette arazi vitesi olmadığı veya hiç değilse tuşu bile olmadığı için beklenmedik yerleri geçememe tarzı bir sorun olabilir.

Aslında bu konuda Subaru tercih etmeniz daha mantıklı olabilir çekiş sisteminden dolayı. (aşağıya video linki koyuyorum)

Bir de zorlanma durumunda debriyaj yemesi durumunu düşünmemiştim ben tabii o konu hakkında çok bilgim yok...

http://www.youtube.com/watch?v=FOmZIu_y1js&list=LL7igYbPWpz7lHUT_Z5DBHaw&feature=mh_lolz

haklısın ama tabıkı dedıgım gıbı sınırını bılmekle alakalı durum, mesela yuıkarda ekledıgım bır vıdeo var cıddı cıddı arazıye gırmıs adamlar CRV yle ama yıne kalmamıslar sansa :) ben o sekıl arazıye gırmem :D

alsedo
09-01-2012, 13:00
Yazılan tüm yorumlar doğru ve yerinde.. Ben biraz daha kafaları karıştırayım bari :D Honda yerine Kia Sorento düşünürseniz bence çok daha rahat edersiniz. Hem asfaltta başarılı hem de arazide herkesin tahmininden çok çok çok daha başarılı.. Sitedeki gezi başlıklarında var. İkinci avantajı dizel olması ve çekiş sistemlerinin çok başarılı olması(4x4 high,low,lsd)..

Yanılmıyorsam 2008 ve sonrasında çıkan x-force modelinde motor gücünü 170 bg e çıkardılar.. Ayrıca siz bu konularda daha bilgili olabilirsiniz ama motor gücü chip ile sorunsuz 30 bg daha arttırılabiliyor ve bildiğim kadarıyla sorentolar bu işleme çok müsait motorlara sahipler..

Sadece get,vinç ve iyi bir lastikle uçoff'un hafif gezilerine :eek: bile rahatlıkla gelebilirsiniz :D

atakir
09-01-2012, 13:28
Yazılan tüm yorumlar doğru ve yerinde.. Ben biraz daha kafaları karıştırayım bari :D Honda yerine Kia Sorento düşünürseniz bence çok daha rahat edersiniz. Hem asfaltta başarılı hem de arazide herkesin tahmininden çok çok çok daha başarılı.. Sitedeki gezi başlıklarında var. İkinci avantajı dizel olması ve çekiş sistemlerinin çok başarılı olması(4x4 high,low,lsd)..

Yanılmıyorsam 2008 ve sonrasında çıkan x-force modelinde motor gücünü 170 bg e çıkardılar.. Ayrıca siz bu konularda daha bilgili olabilirsiniz ama motor gücü chip ile sorunsuz 30 bg daha arttırılabiliyor ve bildiğim kadarıyla sorentolar bu işleme çok müsait motorlara sahipler..

Sadece get,vinç ve iyi bir lastikle uçoff'un hafif gezilerine :eek: bile rahatlıkla gelebilirsiniz :D
2008 sonrası sorento nun alınabileceği rakamlara varınca, temiz bir zj hatta wj alınır ve üzerine bir sürü ekipman takılır o paraya. Ne dersiniz yanılıyor muyum? :)

STP
09-01-2012, 13:44

kia sevmıyorum yaw :) bana nedense sıcak gelmıyor o araclar

whiteagle
09-01-2012, 14:00
Arkadaşın kullanımında CR-V kesinlikle yerli geleceğinden eminim.

Arazide dez avantajı olduğu gibi avantajlı durumlarıda var.

2000 cc motor araziye girdiğinde 1300 cc sınıfdaki araçlardan daha az yakacak. (Neden arazi de düşük devirde kullanım olacağından VTEC açmayacaktır.) yakıt durumu Vtec engine için geçerli.

Aracın alt kısmına koruma yapıldıktan sonra ufak çaplı kanallarda yada tümseklerde ön dif arka dif oturdu durumu olmayacak. önkıskın geçtiği yükseltilerden arka kısımda geçecektir.
Araç yükseltiye oturduğu zaman yükseltiden kurtarmak daha kolaylaşacak.

Lastik çapını aşırı büyüt medikçe en zorlu şartlarda dahi olsa aracın aks keseceğini sanmıyorum.

Hayalindeki araç sanırım tek olacak :) Sana bakınca 3 sene önceki halimi hatırlıyorum.
HRV - CRV derken Defender derken kendimi Toyotada buldum.
Hondanın motor ve mekanik stabilitesine alışkın birisin mecera arama kendini derim :)

STP
09-01-2012, 14:23
Arkadaşın kullanımında CR-V kesinlikle yerli geleceğinden eminim.

Arazide dez avantajı olduğu gibi avantajlı durumlarıda var.

2000 cc motor araziye girdiğinde 1300 cc sınıfdaki araçlardan daha az yakacak. (Neden arazi de düşük devirde kullanım olacağından VTEC açmayacaktır.) yakıt durumu Vtec engine için geçerli.

Aracın alt kısmına koruma yapıldıktan sonra ufak çaplı kanallarda yada tümseklerde ön dif arka dif oturdu durumu olmayacak. önkıskın geçtiği yükseltilerden arka kısımda geçecektir.
Araç yükseltiye oturduğu zaman yükseltiden kurtarmak daha kolaylaşacak.

Lastik çapını aşırı büyüt medikçe en zorlu şartlarda dahi olsa aracın aks keseceğini sanmıyorum.

Hayalindeki araç sanırım tek olacak :) Sana bakınca 3 sene önceki halimi hatırlıyorum.
HRV - CRV derken Defender derken kendimi Toyotada buldum.
Hondanın motor ve mekanik stabilitesine alışkın birisin mecera arama kendini derim :)

ben CRV yı yapıcam kafaya koydum merak etme :) degısıklıkte ıyıdır standartların dısında bırsey yapmıs olucam.softroad yada pıknıkroad olucak klasmanıda :D

STP
09-01-2012, 17:14
dıff ıcın boyle bırsey buldum ama nasıl bır sekılde ıslevsellık yapıp LSD gorevını goruyor anlayamadım?

http://www.phantomgrip.com/tech-tips tum acıklamalar

How Does the Phantom Grip Work?

Phantom Grip's precision cut disc plates function as a disc-type limited slip in cornering and braking. Disc plates exert equal load against spider gears using spring pressure to control the amount of slippage at the wheels. Helping to accelerate quicker, while sustaining higher speeds through corners.

Phantom Grip offers 100% locking in hard acceleration. When torque is applied through acceleration the disc plates pivot, locking the spider gears, causing both wheels to exert equal power to the road, providing less torque steer than an ordinary differential. Although seemingly simple, the 'Phantom Grip design' offers as much maximum traction as other limited slips.

Does the Phantom Grip LSD Conversion Kit Come With A Warranty?

The Phantom Grip is extremely strong and durable and comes with a Lifetime Warranty against manufacturer defects which is a product replacement.

"Disclaimer of Warranty"---WARNING: Installation of any Phantom Grip component or kit should be performed by persons experienced in the installation and proper operation of transmission and drivetrain products. Purchasers expressly affirm they are relying upon their own skill or judgment to select and purchase Phantom Grip limited Slip conversion kits. Warranties are void against incorrect installation, or modifications done to Phantom Grip units.

http://www.mts-motorsport.com/PhantomGrip-LSD-Kit-Honda-CRV

http://www.mts-motorsport.com/WebRoot/Store19/Shops/61752271/4BD6/D99E/B0A7/82E2/8D5F/C0A8/28B9/9E61/IMG_0216.jpg
http://www.mts-motorsport.com/WebRoot/Store19/Shops/61752271/4BD6/D99E/B0A7/82E2/8D5F/C0A8/28B9/9E61/IMG_0228.jpg
http://www.mts-motorsport.com/WebRoot/Store19/Shops/61752271/4BD6/D99E/B0A7/82E2/8D5F/C0A8/28B9/9E61/IMG_0232.jpg
http://www.mts-motorsport.com/WebRoot/Store19/Shops/61752271/4BD6/D99E/B0A7/82E2/8D5F/C0A8/28B9/9E61/IMG_0208.jpg

rubi
09-01-2012, 18:36

Sina, konuyu cok iyi anlatan video eklemmişsin. TEBRİKLER.

alsedo
09-01-2012, 19:13
2008 sonrası sorento nun alınabileceği rakamlara varınca, temiz bir zj hatta wj alınır ve üzerine bir sürü ekipman takılır o paraya. Ne dersiniz yanılıyor muyum? :)

Evet bence de haklısınız ama arkadaşın yüksek modelli ve günlük olarak da kullanabileceği bir araç düşündüğü için ben sorento yu önermiştim. Fiyatları da aşağıdaki ilanlara bakılırsa yaklaşık aynı seviyede.. Ve sorento'nun arazide çok daha başarılı bir araç olduğu kesin.. Bende kia markası konusunda daha önceleri önyargılıydım fakat aile'ye bir sorento gelince araç ile ilgili görüşlerim 180 derece değişti. Ayrıca sorunsuzluğu da beni şaşırttı.. Bizim aracımız 2005 model ve 275.000 km'de olmasına rağmen sadece periyodik bakımlarını yaparak devam ediyoruz. Arada sırada da araziye sokmamıza rağmen hiçbir sorun çıkarmadı..

Ama sizin teziniz kesinlikle doğru. Bende arazi için araç hazırlayacak olsam ve 50.000 civarında bütçem olsa kesinlikle zj veya wj hazırlarım. Nitekim kendi aracım ZJ ;)

Ama günlük olarakta kullanmak için CR-V ye alternatif olarak bence sorento daha cazip geliyor.Hem donanım hem teknik olarak.. Ama zevkler ve renkler meselesi işte :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-kia-ertemel-den-24-bin-orjinal-km-de-hatasiz-69928377/detay/?source=promotion_chva

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-2008-model-honda-cr-v-otomatik-executive-70483575/detay

Road Armor
09-01-2012, 19:15
oncelikle tekrardan merhaba, her 4x4 ten offroad araci yapabilirsiniz, cebinizdeki paraniza bakar. CRV nin alt yapisi tamamen asfalttir diyebilirim ayrica ben eski bir honda hrv sahibiyim kesinlikle bu iki aractan birini araziye hatta hafif araziye dahi sokucaksan simdiden cebinden cikicak masraflari bir kenarda tutmani temenni ederim. Parca fiyatlarida cherokeeden, landten, rangeden cok daha pahalidir ve parcasi cok bol bulunmamaktadir. Tavsiyem mitsi veya toyo alman.

STP
09-01-2012, 21:16
Ben crv yi az taniyorsam kolayca kirilip herdaim sorun cikartmaz soft arazide,nesi sorun cikartir mesela size gore?stock akslari ve sanzimani turbolaninca 600 hpye kadar dayanan binekleri olan bi markanin suv u konumuz. Sanzimani kolayca kirilmaz, aksi kolayca deformasyona ugrayip kopmaz, benim dedigim sartlarda tam 4 ceker olmadigindan kalir diye dusunuyorum, bi onceki sayfadada bir lsd buldum bakacak olursaniz onu takarak bunuda egale edebilirim diye dusunuyorum artik.nette bir cok video buldum benim istedigimden daha zor sartlarda kullanip kalmadan gitmisler. Benim istedigim kullanima suanlik uygun diye dusunmekteyim.

whiteagle
09-01-2012, 22:14
Hondanın SUV modeli birçok gerçek arazi aracından. Daha sorunsuz ve sağlam olacağında adım gibi eminim. Sağlamlığı yürüyen ve mekanik olarak ele alıyorum. Hondanın akslarını yiyeni daha duymadım. Aşırı beslemeli drag için kullanılan hondalarda bile biraz dikkatle standart aksları kırmaz. Aşırı beslemeden kastim 240 Hp yi 550 Hp ye çıkartmak.

Araca vinç monte edeceğinizden bence LSD işine girmeyin. Bırakın kalacağı yerde kalsın vinci biraz sık kullanırsınız en fazla.

Bende bir proje üzerinde yoğunlaşıyorum Sponsor ayarlama durumum sonuçlanmak üzere sponsor kesinleşirse Araçlardan birini satıp kafamdaki aracı yapıcam.
ilk şeçenek 1. nesil CR-V ye k20a Swap, motorun k20a olacağı kesin gibi ama kupa ve şase yürüyen farklı olabilir. Amaç hız ve fazla ağır olmayan parkur. :)

TORUK MACTO
10-01-2012, 00:01
eski bir CRV kullanicisi olarak konuyu merakla okudum. 2003 yılında sıfır olarak aldıgım CRVyi 3 sene kullandım, offroad merakım o yıılarda da var olmaliki tam bir offroad araci olmamasına ragmen hem arazide hemde karda aracı epeyce denedim. eskilerden bulabildigim karli birgunde cekilmis resmimide ekleyeyim, epeyce gencmisim o yıllar :) arkadasların daha oncede dedigi gibi, CRV'ler standart onden cekisli calisiyor, ihtiyac halinde arkaya guc gidiyor, ancak benim bildigim elektronik degil mekanik bir sistem bu. Ancak benim o yıllar modifiyesiz standart lastiklerle yaptigim kar surusleri ve hafif arazi denemelerimde CRV bugun SUV denilen bircok araca gore cok daha iyiydi. Eksi yonler ise, surekli dort ceker ve agir devir olmayisi ,yedek parca ve iscilik Jeep araclariyla kiyaslanamayacak ladar yuksek. Soylenenlere ilave edecegim sey su ki, Honda sevgisi baskadir, sonucta CRV bir SUV ve eger para ve Honda sevdasi bir araya gelirse gercekten muhtesem souclar ortaya cikabilir. Projenizde basarilar dilerim..

STP
10-01-2012, 00:23
Hondanın SUV modeli birçok gerçek arazi aracından. Daha sorunsuz ve sağlam olacağında adım gibi eminim. Sağlamlığı yürüyen ve mekanik olarak ele alıyorum. Hondanın akslarını yiyeni daha duymadım. Aşırı beslemeli drag için kullanılan hondalarda bile biraz dikkatle standart aksları kırmaz. Aşırı beslemeden kastim 240 Hp yi 550 Hp ye çıkartmak.

Araca vinç monte edeceğinizden bence LSD işine girmeyin. Bırakın kalacağı yerde kalsın vinci biraz sık kullanırsınız en fazla.

Bende bir proje üzerinde yoğunlaşıyorum Sponsor ayarlama durumum sonuçlanmak üzere sponsor kesinleşirse Araçlardan birini satıp kafamdaki aracı yapıcam.
ilk şeçenek 1. nesil CR-V ye k20a Swap, motorun k20a olacağı kesin gibi ama kupa ve şase yürüyen farklı olabilir. Amaç hız ve fazla ağır olmayan parkur. :)

guzel proje olucak senınkı :) hondayı boyle ıyı tanıman ve oyle bır projede k20 gıbı efsane bı makıneyı kullanmayı dusunmen benı sevındırdı :) o tarz bı projede gucun alttan gelmesıne dayalı olarak JRSC kullanırsan tumden tadından yenmez proje :) yada standart B20 yı aynı sekılde JRSC ıle desteklersen ozamanda cok etkıleyıcı bı makıne olucaktır

STP
10-01-2012, 00:24
eski bir CRV kullanicisi olarak konuyu merakla okudum. 2003 yılında sıfır olarak aldıgım CRVyi 3 sene kullandım, offroad merakım o yıılarda da var olmaliki tam bir offroad araci olmamasına ragmen hem arazide hemde karda aracı epeyce denedim. eskilerden bulabildigim karli birgunde cekilmis resmimide ekleyeyim, epeyce gencmisim o yıllar :) arkadasların daha oncede dedigi gibi, CRV'ler standart onden cekisli calisiyor, ihtiyac halinde arkaya guc gidiyor, ancak benim bildigim elektronik degil mekanik bir sistem bu. Ancak benim o yıllar modifiyesiz standart lastiklerle yaptigim kar surusleri ve hafif arazi denemelerimde CRV bugun SUV denilen bircok araca gore cok daha iyiydi. Eksi yonler ise, surekli dort ceker ve agir devir olmayisi ,yedek parca ve iscilik Jeep araclariyla kiyaslanamayacak ladar yuksek. Soylenenlere ilave edecegim sey su ki, Honda sevgisi baskadir, sonucta CRV bir SUV ve eger para ve Honda sevdasi bir araya gelirse gercekten muhtesem souclar ortaya cikabilir. Projenizde basarilar dilerim..

detsek ıcın tesekkur ederım :) arastırmalarım sonucunda gorduklerımde arazı deneyımı yasayan crv cılerın hıcbırınde mt buyuk lastık yok hıcbırınde get ve wınc yok. ona ragmen gayette basarılı sekılde yol almıslar, ben bu aklımdakılerı yaptıgımda onlardan azda olsa ustun bır duruma getırmıs olacagım aracı. o yuzden benı yeterınce tatmın edecektır bellı sure

liberty
10-01-2012, 01:04
Yolunuz açık olsun bir ayrıntıyı hatırlatmak istiyorum bende eski bir crv kullanıcısıyım. Aracın kataloğunda kullanım sınırları belirtilmiş. Piknik vb. aktiviteler kısa süreli patinajlarda otomatik olarak 4 çekere geçer ve tekrar tekerler yolu kavrayınca 2 çekere geçer. Patinaj konumunda zorlanması durumunda zarar görüceği anlatılmakta. Kullanım sınırlarınız bu ifade içinde ise sorun yok demektir. Yok ben patinaj yapa yapa çıkarım diyorsanız şimdiden ciddi masrafları göze aldınız demektir. Bence Honda mükemmel bir şehir içi arabası ancak hiçbir zaman jeep değil sadece jeepimsi bir araç.

STP
10-01-2012, 01:27
Yolunuz açık olsun bir ayrıntıyı hatırlatmak istiyorum bende eski bir crv kullanıcısıyım. Aracın kataloğunda kullanım sınırları belirtilmiş. Piknik vb. aktiviteler kısa süreli patinajlarda otomatik olarak 4 çekere geçer ve tekrar tekerler yolu kavrayınca 2 çekere geçer. Patinaj konumunda zorlanması durumunda zarar görüceği anlatılmakta. Kullanım sınırlarınız bu ifade içinde ise sorun yok demektir. Yok ben patinaj yapa yapa çıkarım diyorsanız şimdiden ciddi masrafları göze aldınız demektir. Bence Honda mükemmel bir şehir içi arabası ancak hiçbir zaman jeep değil sadece jeepimsi bir araç.

oncekı sayfalarda arac ıcın lsd buldugumu gormussunuzdur, patınajı ortadan kaldıracagız sonuc olarak?

liberty
10-01-2012, 01:40
lsd resmini gördüm ancak hangi mantıkla çalışacağını tam olarak anlayamadım. bu parçanın takılan aracın performansını görmekte ve tecrübeli ustalara sormakta bilgi almakta yarar olduğunu düşünüyorum. Patinajı azaltıcakmı ( sınırlı kaydırma) yoksa patinaj hiç olmayacakmı ?

vosdost
10-01-2012, 01:55
Şuan kullandığım arac outlander 2.0 turbo 202 bg sureklı 4 ceker, cekıs kontorl var bır defa camur yuzu gormedı. Suv tarzı bır aracı arazıye sokmak ( hafıfte olsa ) bence cok para harcarsınız.

STP
10-01-2012, 02:04
lsd resmini gördüm ancak hangi mantıkla çalışacağını tam olarak anlayamadım. bu parçanın takılan aracın performansını görmekte ve tecrübeli ustalara sormakta bilgi almakta yarar olduğunu düşünüyorum. Patinajı azaltıcakmı ( sınırlı kaydırma) yoksa patinaj hiç olmayacakmı ?

LSD olduguna gore sınırlı kaydırma yapıcak lımıted slıp oldugu ıcın

STP
10-01-2012, 02:04
Şuan kullandığım arac outlander 2.0 turbo 202 bg sureklı 4 ceker, cekıs kontorl var bır defa camur yuzu gormedı. Suv tarzı bır aracı arazıye sokmak ( hafıfte olsa ) bence cok para harcarsınız.

ben camura sokmıycamkı halen bunu anlatamadım sanırım :) softroad dıye kast ettgım engebelı ınmelı cıkmalı yerlerde dolanmak ufak su gecıslerı yapmak

vosdost
10-01-2012, 05:33
İyi eğlenceler diyelim o zaman. :)

sina
10-01-2012, 11:17
bence en güzeli aracı aldıktan sonra bir süre standart haliyle kullanıp aracı tartmanız. ondan sonra zaten isteklerinizi karşılayıp karşılamayacağını daha da net anlamış olursunuz, sonuçta biraz tecrübe etmeden bilemeyiz tam olarak ne olacağını :) sadece hard offroada gelmeyeceğini biliyoruz, onu da yapmayacağım diyorsunuz o kısım önemli değil yani...

bir tek hala Subaruyu da düşünün diyorum çekiş sisteminden dolayı :)

atakir
10-01-2012, 11:27
bence en güzeli aracı aldıktan sonra bir süre standart haliyle kullanıp aracı tartmanız. ondan sonra zaten isteklerinizi karşılayıp karşılamayacağını daha da net anlamış olursunuz, sonuçta biraz tecrübe etmeden bilemeyiz tam olarak ne olacağını :) sadece hard offroada gelmeyeceğini biliyoruz, onu da yapmayacağım diyorsunuz o kısım önemli değil yani...

bir tek hala Subaruyu da düşünün diyorum çekiş sisteminden dolayı :)
Aynı fikirdeyim Sina, bravo...

whiteagle
10-01-2012, 12:47
İşi fazla abartıp sıkıcı olmak istemiyorum çok sıkı bir hondacıyımdır. Kısaca son birkaç bişey yazıp sonra susayım:)

Honda tutkusu gerçekten başkadır. Bir kere tutuldunuzmu bir daha gözünüz başka araçları görmez. Arkadaşı çok çok iyi anlayabiliyorum. Aynı katagoride daha başarılı araçlar olmasına rağmen gözler direk hondaya kayıyor. Bunu sadece körükörüne tutkuya bağlamayın. Tutkuyu oluşturan en büyük neden aracın size verdiği mekanik güven ve mühendislik harikası motoru. Her hangibir honda binek yada SUV aracına bindiğiniz de araca tamamiyle hakim oluyorsunuz. Aracı hissediyorsunuz araç sizi değil siz aracı kumanda ediyorsunuz.

Arkadaş kısa süre önce geleceğin efsana araçları arasına girecek aracını satmış Yeni araç bakıyor. Doğal olarak öncelikle hondaya kayıyor gözleri. Subaru Forestar CR-V ye göre Çekiş sistemi sayesinde hem asvalt hemde arazi kabiliyedi daha başarılı bir araçtır burası kesin. İş motor ve mekaniğe geldiğinde işler değişiyor. Araç tercihi tamamiyle kullanıcıya kalmış bir durum ben sadece arkadaşın neler hissettiğini dışardan bakarak anlatmaya çalıştım. umarım yanılmamış. ve sıkmamışımdır :)

whiteagle
10-01-2012, 13:00
guzel proje olucak senınkı :) hondayı boyle ıyı tanıman ve oyle bır projede k20 gıbı efsane bı makıneyı kullanmayı dusunmen benı sevındırdı :) o tarz bı projede gucun alttan gelmesıne dayalı olarak JRSC kullanırsan tumden tadından yenmez proje :) yada standart B20 yı aynı sekılde JRSC ıle desteklersen ozamanda cok etkıleyıcı bı makıne olucaktır

Arazide bir hondacı görmek aynı derecede mutlu etti beni :)
Şuan projede aracı yükleme yok. Yüklersem sınıf farkı olacak ve stabitiletisi düşücek. O yüzden Standart ufak şeyler filtre, egzoz, headers yeterli. Proje faliyete geçsin tüm forumun tecrübelerinden yararlanmak isterim .

sina
10-01-2012, 13:52
Şuan projede aracı yükleme yok. Yüklersem sınıf farkı olacak ve stabitiletisi düşücek. O yüzden Standart ufak şeyler filtre, egzoz, headers yeterli. Proje faliyete geçsin tüm forumun tecrübelerinden yararlanmak isterim .

biz de forumda farklı yapım hikayeleri görmek isteriz her ne kadar araziyle ilgili olmayacak olsa da değişiklik olur :) proje hayata geçer umarım...

İşi fazla abartıp sıkıcı olmak istemiyorum çok sıkı bir hondacıyımdır. Kısaca son birkaç bişey yazıp sonra susayım:)
....
Araç tercihi tamamiyle kullanıcıya kalmış bir durum ben sadece arkadaşın neler hissettiğini dışardan bakarak anlatmaya çalıştım. umarım yanılmamış. ve sıkmamışımdır :)

güzel bir anlatım olmuş teşekkür ederiz :)

STP
10-01-2012, 14:22

Honda tutkusu gerçekten başkadır. Bir kere tutuldunuzmu bir daha gözünüz başka araçları görmez. Arkadaşı çok çok iyi anlayabiliyorum. Aynı katagoride daha başarılı araçlar olmasına rağmen gözler direk hondaya kayıyor. Bunu sadece körükörüne tutkuya bağlamayın. Tutkuyu oluşturan en büyük neden aracın size verdiği mekanik güven ve mühendislik harikası motoru. Her hangibir honda binek yada SUV aracına bindiğiniz de araca tamamiyle hakim oluyorsunuz. Aracı hissediyorsunuz araç sizi değil siz aracı kumanda ediyorsunuz.

Arkadaş kısa süre önce geleceğin efsana araçları arasına girecek aracını satmış Yeni araç bakıyor. Doğal olarak öncelikle hondaya kayıyor gözleri. Subaru Forestar CR-V ye göre Çekiş sistemi sayesinde hem asvalt hemde arazi kabiliyedi daha başarılı bir araçtır burası kesin. İş motor ve mekaniğe geldiğinde işler değişiyor. Araç tercihi tamamiyle kullanıcıya kalmış bir durum ben sadece arkadaşın neler hissettiğini dışardan bakarak anlatmaya çalıştım. umarım yanılmamış. ve sıkmamışımdır :)

sen hondaya baglı olma ısını ıyıden ıyıye bılıyorsun :)ben honda aldıgımda nasıl bır sorunsuzluk yasayacagımı bıldıgım ıcın varsın hard offroad yapmasın benım tabırımlesoftroad yapsın bana yeter dıyorum :) bı kac hakıkı 4x4 sorunu okuyorum sıtede ve hayret edıyorum bu sorunlar nasıl cıkar ve nasıl hallolmaz dıye, cok sukur hondada boyle bırseyle karsılasmayacagımı bılıyorum hem edındıgım bılgılerle hemde ustam sayesınde alt edemeyecegımız sorunu yok hondaların cok sukur :)

STP
10-01-2012, 14:24
Şuan projede aracı yükleme yok. Yüklersem sınıf farkı olacak ve stabitiletisi düşücek. O yüzden Standart ufak şeyler filtre, egzoz, headers yeterli. Proje faliyete geçsin tüm forumun tecrübelerinden yararlanmak isterim . ben her konuda sana seve seve yardımcı olurum :) hele fıltre headers egzoz dedınmı sattıgım typerım trdekı o 3 lemeyle en cok hp veren makıne unvanına sahıptır :)

BOSCH
10-01-2012, 14:41
Merhaba, değişik araçların arazide olması kadar güzel bir şey yok bence de, ama eğer düşünürseniz Nissan X-trail de bir alternatif olabilir sizin için, tarif ettiğiniz tarzda bir kullanım için sadece lastik ile bunu yapabilirsiniz. 2009 senesinden beri kullanıyorum ve hiç şikayetim olmadı

STP
10-01-2012, 14:47
Merhaba, değişik araçların arazide olması kadar güzel bir şey yok bence de, ama eğer düşünürseniz Nissan X-trail de bir alternatif olabilir sizin için, tarif ettiğiniz tarzda bir kullanım için sadece lastik ile bunu yapabilirsiniz. 2009 senesinden beri kullanıyorum ve hiç şikayetim olmadı

slm, xtraıl tam 4 cekermı oluyor

BOSCH
10-01-2012, 14:51
Hayır normalde 2 çeker, bir düğme vasıtasıyla 4x4 oluyor ve aynı zamanda ortada %100 kilit var
2000cc 150bg 350 gibi tork var ve dizelhttp://img2.netcarshow.com/Nissan-X-Trail_2011_1024x768_wallpaper_1c.jpg

STP
10-01-2012, 14:57
yanı 4cekere alıp o dugmeye bastıgımızda tamamıyle 4 cekeremı gecıyor ZJ ler gıbı?

BOSCH
10-01-2012, 14:58
Bu benim aracım

STP
10-01-2012, 15:00
Bu benim aracım

arac guzel duruyor, yukseltme dusunmuyormusunuz?

BOSCH
10-01-2012, 15:03
Teşekkür ederim ama maalesef tabiri caizse sanayi işi yapmak istemediğim için kit olarak düşünüyordum ama gerek OME gerek se IronMan henüz bu kasa için kit üretmedi.
Bu arada sorduğun bir üstteki sorunun cevabı;
Evet araç düğmeyi 4x4 konumuna getirince sürekli 4 çeker oluyor

STP
10-01-2012, 15:09
Teşekkür ederim ama maalesef tabiri caizse sanayi işi yapmak istemediğim için kit olarak düşünüyordum ama gerek OME gerek se IronMan henüz bu kasa için kit üretmedi.
Bu arada sorduğun bir üstteki sorunun cevabı;
Evet araç düğmeyi 4x4 konumuna getirince sürekli 4 çeker oluyor

5cm lık bı get sıstemıyle yapabılırdınız aslında azda olsa kaldırmak amaclı olabılırdı dıye dusundum

sureklı 4 cekere gecıyor olması ıyıymıs

BOSCH
10-01-2012, 15:09
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/RhJ6NxUAvM8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

STP
10-01-2012, 15:18
gayet basarılı duruyor, xtraılı bıraz ıncelıyım ama fıkrım degısmez sanırım :)

STP
10-01-2012, 15:23
bırde bunların hangı donanımına bakmak lazım?

STP
10-01-2012, 15:27
mesela bu arac uygun gorunuyor? alınırmı sızce?_

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-nissan-x-trial-71-000-km-de-53930518/detay

LPG kullanımında sorun yasarmıyız? gercı japon motoru bırsey olmaz dıye dusunuyorum ama sanırım bunlarda bahsedılen kılıt olayı yok buda crv mantıgında galıba?

BOSCH
10-01-2012, 17:07
Kusura bakma müşteri falan gelince cevaplayamadım sorunu,
ilanda verilen araç T30 kasa, 4 çeker sistemi hemen hemen aynı olmakla beraber karşılaştığım kullanıcılar yakıttan yana şikayetçiydiler. Bir de bildiğim kadarı ile bu aracı araziye sokan da yok.. Bana bakma ben deliyim o başka:D

BOSCH
10-01-2012, 17:08
Ha evet seninde dediğin gibi bildiğim kadarı ile kilit yok

STP
10-01-2012, 17:09
Kusura bakma müşteri falan gelince cevaplayamadım sorunu,
ilanda verilen araç T30 kasa, 4 çeker sistemi hemen hemen aynı olmakla beraber karşılaştığım kullanıcılar yakıttan yana şikayetçiydiler. Bir de bildiğim kadarı ile bu aracı araziye sokan da yok.. Bana bakma ben deliyim o başka:D

estagfırullah bu ılandakı sızınkıyle aynı 4 ceker ozellıklerınemı sahıp sımdı onu cozemedım?

BOSCH
10-01-2012, 17:10
dur bir dakika 2 kasanın karşılaştırma videosu olacaktı bulursam yükleyeyim

BOSCH
10-01-2012, 17:12
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/KZcKFwQVKYo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

BOSCH
10-01-2012, 17:13
bak onda da kilit fonksiyonu var ve çalışma prensibi benim kasayla aynı

BOSCH
10-01-2012, 17:16
HTML kodu kapalı olduğu için videoyu buraya ekleyemedim kusura bakma

BOSCH
10-01-2012, 17:19
Bu arada sen Anadolu yakasında mısın? gerçi farketmez dersen seni de bekleriz hem de arabayı inceleyebilirsin
http://www.arazideyiz.com/showthread.php?t=6699

STP
10-01-2012, 17:22
bak onda da kilit fonksiyonu var ve çalışma prensibi benim kasayla aynı

evet farklı yerde dugme gordugum kadarıyla, 2wd auto ve lock secenegı var. demekkı tam 4 cekere alınıyor.

lınkte verdıgım aracın modelı ve kmsıde fıyatıda ıyı duruyor

BOSCH
10-01-2012, 17:25
Evet gayet makul bir seçenek gibi duruyor. DOD raporu doğrultusunda güvenilebilir diye düşünüyorum.

STP
10-01-2012, 17:26
Evet gayet makul bir seçenek gibi duruyor. DOD raporu doğrultusunda güvenilebilir diye düşünüyorum.

ekspertızını yaparım o sorun deıl :) buna lpg takarsak problem yasarmıyız? motoru nasıl lpgde sorun yasatırmı acaba? yedek parca bakım masrafları ne durumda?

BOSCH
10-01-2012, 17:28
Ayrıca bu kasa için yükseltme kiti de var bildiğim kadarı ile linklere bir göz at istersen
http://www.australianxtrail.com.au/Shop.htm
http://www.ironman4x4.com/html/nissan/62.html

BOSCH
10-01-2012, 17:28
Bakım ve yedek parça ile ilgili yarın servisimle konuşur haber veririm sana

STP
10-01-2012, 17:33
Bakım ve yedek parça ile ilgili yarın servisimle konuşur haber veririm sana

ıyı olur, yukseltme kısmı basıt 5 cm kaldırsak yeterlı olur. bende bı kac taneyı gıdıp canlı ıncelıyım, su lock sıstemını detaylı ogrenmeye calısıcam

BOSCH
10-01-2012, 17:35
E tamam o zaman kolay gelsin,şimdiden tercihin ne olursa olsun hayırlı olsun

STP
10-01-2012, 17:38
E tamam o zaman kolay gelsin,şimdiden tercihin ne olursa olsun hayırlı olsun

tesekkur ederım :)

serkan.duran
12-01-2012, 15:45
Arkadaşlar bende x trail e vinc düşünüyorum , bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

BOSCH
12-01-2012, 20:48
http://www.moto-rage.co.jp/product/partslist/nissan/xtrail/nt30.php

ARSLAN80
17-02-2012, 12:31
Arkadaşlar merhaba, ben aranıza yeni katıldım. Tanışma bölümünde kısaca kendimi tanıttım.

İnternetten CR-V vinç konusunu ararken sizleri buldum ve bu konu çok ilgimi çekti.Daha önce lada niva aracım vardı şu anda kullandığım 2000 model HR-V ve CR-V var. İleride 2002 - 2006 arası CR-V düşünüyorum.

Bende bu koyu açan arakadaş gibi cr-v'ye vinç takılırmı diye araştırmalar yapıyorum ayrıca 2000 ve 2002 kasa cr-v'yi yükseltmek istiyorum. Evet cr-v ler arazi aracı degil ancak diger kullandıgım suv'lara göre çok başarılı yönleri var. Vinç konusunu başarabilirsek daha mükemmel olacak gibime geliyor.

Elimden geldigince bilgi paylaşımı yaparak büyük bir ilgi ile sizleri takip edecegim.

kll
20-04-2012, 09:54
Ha evet seninde dediğin gibi bildiğim kadarı ile kilit yok

xtrail kullandım 1 sene kadar pathfinder den sonra acaip hafif gelmişti.sattım 1997 ZJ aldım :)

ancak oto yolda ve hafif arazide çok keyifliydi. rahat ve ferah arabadır ama acaip hantaldır 2.0 benzinli olanları. 2wd 4wd auto we lock konumu vardır. lock olunca orta defransiyel kilidi devreye girer ve 45 km ye kadar devrede kalır. ağır devirli vitesi yoktur subaru daki gibi. bilgi olsun burada.